Projektai

Projektai

Kelionė prie jūros

VšĮ Biržų rajono Socialinių paslaugų centras jau šešerius metus vykdo Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „NEĮGALIŲJŲ SVEIKATINGUMO STIPRINIMAS DIENOS CENTRE“. 2015 m. mūsų Centras iš programos gavo 100 eurų projekte numatytai veiklai įgyvendinti. Šios programos tikslas – stiprinti neįgalių asmenų socializaciją ugdant sveiką gyvenseną ir skatinti sportinį užimtumą.
Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja, kad suaugę žmonės turi būti fiziškai aktyvūs bent 30 min. per dieną didesnę dalį savaitės dienų arba geriausiai – kasdien. Šiuo metu Centre 40 proc. dienos socialinės globos institucijoje paslaugos gavėjų yra su sunkia negalia, didžioji dalis – turintys komunikacinių, sensorinių, judėjimo sutrikimų, todėl neturi galimybių ir įgūdžių savarankiškai užsiimti sportine veikla. Džiaugiamės, jog įtraukti savanoriai – „Saulės“ gimnazijos Pilietinės iniciatyvos klubo gimnazistai, Kratiškių pagrindinė mokykla ir bendruomenės nariai, Vabalninko bendruomenė ir „Sėlos“ muziejaus filialo darbuotojai, kitų bendradarbiaujančių organizacijų nariai prisideda prie neįgaliųjų Centro lankytojų socialinės atskirties mažinimo ir įgalinimo.
Siekdami įgyvendinti projekte numatytus tikslus ir išsikeltus uždavinius, stengiamės vykdyti tokią veiklą, kuri labiausiai atitiktų Centro lankytojų poreikius ir galimybes.
Grūdinimas turi įtakos mūsų gyvenimo kokybei. Teigiamos emocijos taip pat skatina mūsų organizmo vystymąsi ir stiprina imunitetą.
Projekto lėšas nutarėme panaudoti suorganizuodami dvi keliones į Jūrmalą prie jūros. Nes ne visi Centro lankytojai turi galimybę išvykti taip toli ir pasidžiaugti jūra.
Visą dieną mėgavomės grynu oru ir saulės voniomis, žaidėme su kamuoliu, maudėmės sūrioje jūroje, o kas nesimaudė – turėjo galimybę pamasažuoti kojas šiltu ir švelniai biriu smėliu, lipdyti smėlio pilis, pačiupinėti vandens nuglūdintus akmenukus. Grynas jodu prisotintas oras grūdino ir stiprino organizmą, ošiančios jūros garsai nuteikė raminančiai, o besiliejančios teigiamos emocijos prisidėjo prie psichoemocinės būklės gerinimo, ypač pirmą kartą išvykusiems prie jūros.
Centro darbuotojos džiaugėsi, jog šiemet jūroje jei nesimaudė, tai bent braidžiojo visi jaunuoliai.
O mums tai – didelis pasiekimas.

Sigita Simonavičienė
Vyresnioji socialinė darbuotoja
2015 m. rugsėjo 2 d.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-28