Dienos centras

Dienos centras

VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centras – sertifikuotas JST programos dalyvis
Laukiame savanorių

2024 m. kovo 28 d. VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centras tapo sertifikuotu programos „Jaunimo savanoriška tarnyba“ Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dalyviu. Sertifikatas suteiktas trejiems metams.

Kodėl to reikia?
VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centras teikia nestacionarias paslaugas suaugusiems asmenims turintiems intelekto negalią. Dienos centre vykdomos įvairios veiklos: bendraujama su dienos centro klientais, teikiama pagalba jiems rengiantis, valgant, palydima į veiklos ar poilsio vietą, suteikiama pagalba atliekant numatytas užduotis, organizuojamas laisvalaikio praleidimas, išvykos, šventės, ugdomi socialiniai, meniniai, savarankiškumo, kasdieniniai įgūdžiai  ir kt.  Centro darbo laikas 7.30 -17.00, todėl yra galimybė derinti darbo grafiką pagal centro darbuotojų poreikį ir savanorio fizines galimybes. Savanorių pagalba ypač aktuali vasaros laikotarpiu organizuojant išvykas, renginius.
 
Ši programa skirta jaunimui iki 29 metų. Tai puiki galimybė vyresniųjų klasių mokiniams gauti papildomų balų stojant į aukštąsias mokyklas!

Trukmė
Dienos centras gali priimti 3 savanorius, veikla turi būti vykdoma ne mažiau kaip 2 val. per savaitę ir ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį, tačiau ne mažiau kaip 110 val. ir ne daugiau kaip 130 val. per 3 mėnesius nuo pasirašytoje sutartyje nurodytos savanoriškos veiklos pradžios datos ir ne mažiau kaip 240 val. per 6 mėnesius (grafiką būtų galima derinti individualiai).

Ką siūlome?
Ieškome savanorių, kurie kantrūs, atlaidūs, geba priimti žmones tokius kokie jie yra. Savanoriai turėtų būti pozityvūs, vengiantys konfliktų, kūrybiški, organizuoti, nebijantys eksperimentuoti ir klysti, gebėti kreiptis pagalbos ar patarimo.
Veiklos metu kiekvienas giliau pažins negalią turinčių žmonių ypatumus, išmoks vertinti žmogaus prigimties unikalumą, praplės žinias  ir įgaus naujų įgūdžių.

Susidomėjote? Ką reikia daryti?
Savanoriai turi užsiregistruoti savanorių duomenų bazėje: https://jst.jrd.lt/newCandidate
(dėl tolimesnių registracijos etapų sekite naujienas).

Kreipkitės į programos koordinatorę VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro pavaduotoją socialiniams reikalams Sigitą Stapulionytę, el. p. birzai.socpaslaugos@gmail.com, tel. +370 614 45841

Naudinga informacija:
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO įsakymas „DĖL JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“
Galiojanti suvestinė redakcija (nuo 2021-03-11).

 

Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-16