Informacija apie teikiamas paslaugas neįgaliesiems

Informacija apie teikiamas paslaugas neįgaliesiems

2021-12-06

VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centras teikia socialines paslaugas Biržų rajono gyventojams, kurių dalis yra orientuota į negalią turinčius asmenis.
Įstaiga nuo 2016 m. gegužės mėnesio vykdo projektą „Integralios slaugos ir socialinės globos paslaugų plėtra Biržų rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Tai projekto II etapas, kurį buvo numatyta vykdyti iki 2020 m. vasario 5 dienos, tačiau papildomais susitarimais veiklų vykdymą numatoma pratęsti iki 2022 m. kovo 31 dienos.
Projekto vykdymo metu buvo suplanuota suteikti kompleksinės dienos socialinės globos paslaugas 60 asmenų, tačiau iki 2021 m. lapkričio 30 dienos paslaugos suteiktos viso 91 asmeniui, šiuo metu paslaugas gauna 40 gavėjų. Projekto pradžioje susidurta su problema, kai žmonės sunkiai priėmė pagalbą, nenorėjo įsileisti į savo namus pašalinių žmonių, tačiau įsibėgėjant veiklai paslaugas gaunantys asmenys pajuto specialistų teikiamą naudą, artimieji suprato, jog slaugos paslaugos yra didelė pagalba jų artimiesiems. Šiai dienai galime pasidžiaugti, kad asmenys, kuriems reikalinga slauga ir dienos socialinė globa teigiamai atsiliepia apie mobilios komandos specialistų darbą, artimieji reiškia padėkas už teikiamą kokybišką priežiūrą.
Viena iš VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro paslaugų – dienos socialinė globa institucijoje. Tai dienos užimtumas asmenims, kurio tikslas padėti sutrikusio intelekto ar kompleksinę neįgalią turintiems integruotis į visuomenę, gerinant jų gyvenimo kokybę bei ugdant jų fizinius ir protinius gebėjimus. Čia asmenims per muziką, judesio terapiją, meninę ir sportinę veiklą organizuojamas turiningas laisvalaikio praleidimas, ugdomi kasdieniai gyvenimiški įgūdžiai, mokoma ne tik įprasminti save darbeliuose, bet ir gaminti maistą, bendrauti ir bendradarbiauti su  kitais, pažinti savo miesto erdves ir parodyti save kitiems. Šiuo metu dienos centre 3 grupėse paslaugas gauna 25 asmenys. Kai kurie tikri „senbūviai“ ir centrą lanko nuo centro įsikūrimo dienos 2008 m. Per 13 centro gyvavimo metų dienos centrą lankė virš 50 paslaugų gavėjų. Šios paslaugos reikalingumo ir svarbumo mūsų savivaldybėje iniciatorės D. Kėželienė ir V. Jukonienė džiaugiasi, jog gali derinti darbą su asmeniniu gyvenimu ir visuomet šiltu žodžiu atsiliepia  apie vykdomą veiklą. Tai puiki tolerancijos skatinimo priemonė, sudaranti galimybę ne tik tobulėti, bet ir būti matomiems visuomenėje, o kartu tai galimybė šeimos nariams ir artimiesiems aktyviai dalyvauti darbo rinkoje arba turėti atokvėpį sau.
Nuo 2021 m. lapkričio mėnesio įstaigą teikia asmeninės pagalbos paslaugą, kuri yra naujiena. Šiuo metu paslauga teikiama 3 asmenims, tačiau pastebimas didelis susidomėjimas šia naujove, kuri padeda asmenims su negalia išlaikyti savarankiškumą ir gauti reikalingą pagalbą. Taip pat labai svarbu tai, kad negalią turintys asmenys turi galimybę gauti individualią, jų poreikius atitinkančią pagalbą, pabendrauti su paslaugas teikiančiu specialistu.
VšĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centras teikia ir kitas paslaugas neįgaliems asmenims: techninės pagalbos priemonių išdavimo, specialiojo transporto paslaugas. Vien per šiuos metus, iki lapkričio 30 dienos, buvo aptarnauta 340 asmenų ir išduota 371 techninės pagalbos priemonė. Įstaiga bendradarbiauja su gydymo įstaigomis, seniūnijomis siekdama teikti informaciją bei pagalbą asmenims, kuriems šios priemonės reikalingos. Judėjimo negalią turintiems, senyvo amžiaus asmenims sudaroma galimybė nuvykti į gydymo, reabilitacijas įstaigas. 2020 metais įsigytos 2 naujos specialiojo transporto priemonės, kuriose sumontuota įranga leidžianti saugiai vežti asmenis turinčius judėjimo negalią.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-06