Prevencinės socialinės paslaugos

Atgal

Prevencinės socialinės paslaugos

Prevencinių socialinių paslaugų tikslas – padėti asmeniui (šeimai) ir (ar) bendruomenei išvengti galimų socialinių problemų ir (ar) socialinės rizikos atsiradimo, sudaryti sąlygas asmeniui (šeimai) ugdyti ir (ar) stiprinti gebėjimus savarankiškai spręsti socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti didinti socialinę įtrauktį.

ĮSTAIGOJE TEIKIAMOS ŠIOS PREVENCINĖS PASLAUGOS:

Potencialių socialinių paslaugų gavėjų paieška.
Asmenų, kurie patiria įvairių sunkumų, paieška, santykio užmezgimas, palaikymas ir (ar) jų įtraukimas į pagalbos procesą.

Gavėjai: asmenys ir šeimos.
Paslaugos teikimo vieta: asmens (šeimos) namuose, įstaigose, organizacijose, viešosiose erdvėse, viešuose renginiuose ir kt.
Paslaugos teikimo trukmė ir dažnumas: pagal poreikį.
Paslaugos sudėtis: konkrečios teritorijos ir (ar) tikslinės grupės asmenų stebėjimas ir situacijos vertinimas, veiklos ir veiksmai, siekiant užmegzti ryšį su pasirinktos tikslinės grupės asmeniu, veiklos ir veiksmai, siekiant palaikyti ryšį ir stiprinti santykius su pasirinktos tikslinės grupės asmeniu, pasiūlymas asmeniui kreiptis pagalbos, siekiant įveikti jo patiriamus sunkumus. Paslauga teikiama bendradarbiaujant su įvairiomis socialinio darbo įgyvendinimo srityse veikiančiomis įstaigomis, organizacijomis, vietos bendruomene, kitais suinteresuotais asmenimis.

Kompleksinės paslaugos šeimai.
Paslaugos, skirtos asmens (šeimos), patyrusio (-ios) sunkumų, gebėjimams savarankiškai spręsti iškilusias problemas stiprinti, siekiant ateityje išvengti galimų didesnių socialinių problemų ir (ar) socialinės rizikos.

Gavėjai: asmenys ir šeimos.
Paslaugos teikimo vieta: socialinių paslaugų įstaigose, asmens (šeimos) namuose ir kt.
Paslaugos teikimo trukmė ir dažnumas: pagal poreikį.
Teikiamos kompleksinės paslaugos:
- Individualių ir (ar) grupinių konsultacijų organizavimas ir teikimas asmenims, patiriantiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje.
- Savitarpio pagalbos grupių organizavimas ir jų užsiėmimų vedimas asmenims, patyrusiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje.
- Socialinių įgūdžių ugdymo grupių vaikams ir paaugliams organizavimas ir užsiėmimų vedimas – vaikų ir paauglių gyvenime reikalingų, įvairius socialinius įgūdžius, nuostatas ugdančių teminių grupių užsiėmimai.
- Tėvystės mokymų organizavimas ir teikimas – paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms įgyti tėvystės įgūdžių ar juos tobulinti, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes ir padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes.
- Šeimos mediacija – neteisminio civilinių ginčų taikinamojo tarpininkavimo paslauga, teikiama siekiant ginčus, tarpusavio konfliktus spręsti taikiai.
- Šeimos konsultavimas asmens (šeimos) namuose – konsultacijos asmens (šeimos) namuose (gyvenamojoje vietoje), teikiamos asmeniui (šeimai) patiriant stiprius emocinius išgyvenimus (gimus kūdikiui, nustačius negalią ir kt.).
- Pavėžėjimo paslauga asmenims (šeimoms), gaunantiems (-čioms) kompleksines paslaugas, jei nėra galimybių naudotis viešuoju transportu (viešojo transporto nėra arba jis yra, bet neužtikrinama, kad paslaugų gavėjas laiku atvyks į paslaugų teikimo vietą, ir dėl to jam negalės būti suteiktos numatytos apimties paslaugos) ar asmeniniu transportu.
- Vaikų priežiūros paslauga, teikiama tėvams (įtėviams, globėjams), kuriems tuo pačiu metu teikiamos kitos kompleksinės paslaugos šeimai. Šios paslaugos teikimo trukmė – ne ilgiau kaip 4 val. per dieną.

Kompleksines paslaugas šeimai vieno langelio principu organizuoja, o prireikus ir teikia Biržų  bendruomeniniai šeimos namai.

Darbas su bendruomene.
Asmenų, šeimų, jų grupių bei organizacijų gebėjimų, įgūdžių ir motyvacijos spręsti bendruomenės problemas ugdymas ir stiprinimas, siekiant kurti bendruomenei socialiai saugią aplinką.

Gavėjai: asmenys, šeimos, bendruomenės.
Paslaugos teikimo vieta: viešosios erdvės, įstaigos, organizacijos ir kt.
Paslaugos teikimo trukmė ir dažnumas: pagal poreikį.
Paslaugos sudėtis: bendruomenės situacijos (ryšių, gebėjimų ir išteklių) stebėsena ir grįžtamojo ryšio teikimas, ryšių tarp įvairių asmenų grupių stiprinimas ir šių grupių telkimas, asmenų gebėjimų veikti savarankiškai ir iniciatyviai stiprinimas, bendruomenei reikalingų viešųjų erdvių paieška ir jų prieinamumo gerinimas, telkiančių ir įgalinančių bendruomeninių veiklų inicijavimas ir vykdymas, bendruomeninei veiklai būtinų gebėjimų (iniciatyvumas, bendravimas ir bendradarbiavimas, planavimas) stiprinimas, socialiai pažeidžiamų grupių identifikavimas ir jų ryšio su bendruomene stiprinimas.
Paslauga teikiama bendradarbiaujant su bendruomenėmis, seniūnijomis, seniūnaitijomis ir įvairiomis socialinio darbo įgyvendinimo srityse veikiančiomis institucijomis, įstaigomis, organizacijomis.

Šeimos konferencija.
Šeimos ir vaiko (vaikų) įgalinimas ir taikinimas, ieškant šeimos ir vaiko paramos išteklių tarp išplėstinės šeimos ir (ar) kitų šeimai svarbių asmenų, siekiant įtraukti į sprendimo dėl situacijos vaiko šeimoje ir kitoje aplinkoje gerinimo priėmimą patį vaiką, jo šeimą ir išplėstinę šeimą.

Gavėjai: vaikai ir jų šeimos.
Paslaugos teikimo vieta: asmens (šeimos) namuose, įstaigose, organizacijose, viešosiose erdvėse ir kt.
Paslaugos teikimo trukmė ir dažnumas: viena šeimos konferencija – iki 35 val., ne daugiau kaip 2 kartus per kalendorinius metus.

Daugiau informacijos apie paslaugas, jas teikiančius specialistus galite sužinoti paskambinę tel. +370 674 83859, parašę el. paštu adresu seimai.paslaugos@gmail.com arba atvykę adresu Vytauto 32, Biržai (3 aukštas). Kreiptis į socialinę darbuotoją koordinuojančią veiklas Martyną Šlyžienę.

Paskutinį kartą redaguota: 2025-04-22