DĖL GAISRŲ PREVENCIJOS GYVENAMAJAME SEKTORIUJE

Atgal

DĖL GAISRŲ PREVENCIJOS GYVENAMAJAME SEKTORIUJE

2021-02-24

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos atkreipia dėmesį į pastaruoju metu didėjantį šalyje kylančiuose gaisruose žūvančių žmonių skaičių. Šiemet gaisruose jau žuvo 22 žmonės, iš jų 17 gyvybių pareikalavo kaimo vietovėse esančiuose gyvenamuosiuose būstuose kilę gaisrai. Pastebime, kad dažniausiai gaisruose žūsta vyresnio amžiaus (šiais metais žuvusių amžiaus vidurkis 74 m.), vieniši žmonės, senoliai ir neįgalūs asmenys, kuriems sudėtinga patiems savimi pasirūpinti.
Manome, kad teigiamą įtaką šios rizikos grupės asmenų saugumui gali turėti savivaldybių socialinių darbuotojų sukurti ryšiai su žmonėmis ir įgautas jų pasitikėjimas.

Departamentas parengė trumpą atmintinę, kuria galėtų naudotis socialiniai darbuotojai lankydamiesi pas socialinės rizikos asmenis, ir atkreipti dėmesį į jų būstų saugumą.

Atmintinė socialiniams darbuotojams

Prašome atkreipti dėmesį, ar gyvenamuosiuose būstuose laikomasi šių gaisrinės saugos reikalavimų:
1. Ar krosnių sienelėse nėra plyšių ir įtrūkimų, pro kuriuos išlėkusios kibirkštys ar iškritusios žarijos galėtų sukelti gaisrą?
2. Ar kuras laikomas ne arčiau kaip 1 m nuo pakuros?
3. Ar krosniai įkurti nenaudojami  degūs  skysčiai?
4. Ar krosnys nekūrenamos  esant atidarytoms pakuros durelėms?
5. Ar ant degių grindų prie krosnies pakuros  įrengtas nedegus pagrindas, kad iškritusios žarijos neuždegtų grindų?
6. Ar ant krosnių ir arčiau kaip 0,5 m nuo jų nedžiovinamos ir nelaikomos   malkos ir kitos degios medžiagos?
7. Ar nėra akivaizdžių elektros instaliacijos pažeidimų (pavyzdžiui, apdegę elektros laidai ir kabeliai, paskirstymo dėžutės, jungikliai, kištukiniai lizdai ir šakutės)?
8. Ar būstuose yra įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai?
9. Ar gyventojai žino, kad kilus gaisrui ir kitai nelaimei reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-24