Žiema žiema, bėk iš kiemo...

Atgal

Žiema žiema, bėk iš kiemo...

2020-02-27

2020 m. vasario 25 dieną VšĮ Biržų Socialinių paslaugų centro kieme Dienos socialinės globos lankytojai tradiciškai varė žiemą iš kiemo. Kasmet šią dieną vaikšto persirengėliai, ruošiamos tradicinės vaišės, deginamas Gavėnas.
Pasiruošimas Užgavėnėms prasidėjo nuo tradicinių blynų kepimo. Jau antri metai kepėme mėgstamus mielinius blynus su razinomis. Galimybę pastovėti prie keptuvės turėjo visi norintys. Ilgai netrukus prisipildė pilnas padėklas skaniausių blynų. Tuomet skubėjome daryti Gavėną. Teko pasitelkti fantaziją, nes norėjosi kažko naujo, dar nedaryto, ir gražaus. Žingsnis po žingsnio gimė gražuolis Gavėnas, kuris buvo pasiruošęs žiemos išvarymui.
Po visų darbų skubėjome ruoštis ir patys. Moterys ryškinosi lūpas, rausvinosi žandukus, nepamiršo papuošti ir vyrų. Puoštis norėjo visi. Vieni puošėsi savo gamybos kaukėmis, kiti – ilgais spalvingais sijonais, liemenėmis, įvairiaspalvėmis skarelėmis, kepurėmis, perukais, ryškiais karoliais, kaip akcentą ant kaklo kabinosi barankas. Dar kelios detalės ir visi išskubėjo į kiemą. Žavi šventė prasidėjo linksmybėmis, kuriose, kaip ir pridera šiai šventei, vyravo dainos, šokiai. Visi buvo kviečiami linksmintis, triukšmauti, nes nevalia per Užgavėnes liūdėti. Su dainomis keliavome ir prie Gavėnos. Degant gražuoliui Gavėnai visi skandavome „Žiema žiema, bėk iš kiemo“ tikėdamiesi, kad žiema nebesugrįš ir netrukus sulauksime pavasario.
Na, o, kad metai būtų sotūs ir turtingi skubėjome prie kvepiančio blynais ir kitais gardėsiais stalo. Smaguriautojų buvo daug, tad ir stalas neužilgo ištuštėjo. Pasisotinę, pasilinksminę ir truputį sušalę, tikimės šilto ir greit ateinančio pavasario.

Socialinė darbuotoja Aušra Gasiūnienė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-27