Biržų globos centre lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis

Atgal

Biržų globos centre lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis

2019-11-18

2019 m. lapkričio 15 dieną Biržų rajono socialinių paslaugų centro Globos centre lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Su ministru atvyko jo patarėja Gaila Matulytė ir institucinės globos pertvarkos ekspertas Gytis Baltrūnas.
Linas Kukuraitis pirmiausia susitiko su Globos centro darbuotojomis. Ministras domėjosi darbo sąlygomis, nauja patirtmi įgyvendinant vaiko teisių apsaugos reformą, institucinės globos pertvarką, bendradarbiavimu su kitomis institucijomis ir kt. Globos koordinatorės pasidalino gerąja patirtimi teikiant paslaugas Biržų rajono globėjų šeimoms. Atvejo vadybininkės kalbėjo apie bendravimą su probleminių šeimų tėvais, pasakojo, kaip sprendžia konfliktines situacijas, akcentavo mobiliųjų komandų naudą. Ministras dar kartą pabrėžė atvejo vadybininkų darbo svarbą, kalbėjo, kad šiai valstybės deleguotai funkcijai numatoma skirti daugiau lėšų.
Globos centro salėje ministras Linas Kukuraitis susitiko su rajono socialinės srities darbuotojais, budinčiais globotojais, dienos centrų, neįgaliųjų organizacijų atstovais, Užimtumo tarnybos darbuotojais, rajono Savivaldybės tarybos Socialinio vystymo komiteto nariais. Ministras kalbėjo, kad penktadieniais lankosi šalies savivaldybėse ir pats susipažįsta su situacija, mato skirtingą patirtį savivaldybėse. Susitikime kalbėta apie socialinės globos paslaugų reformą, apie skirtingą socialinių paslaugų pasiekiamumą šalies savivaldybėse ir būtinybę mažinti šiuos skirtumus, apie kuriamą instrumentą socialinėms paslaugoms atskiruose rajonuose įvertinti ir kitus dalykus. Ministras atsakė į susitikimo dalyvių klausimus, abejones, linkėjo nebijoti naujovių.


Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-18