Archyvas

Archyvas

Jaustis Žmogumi, kuris gali vis daugiau

Pasitikdami vasarą Biržų rajono socialinių paslaugų centro dienos užimtumo grupės lankytojai ir jų ugdytojos pakvietė į Šeimų šventę Biržų kultūros centre. Juk reikia scenos, vėl bus rodomas naujas spektaklis, kurio žiūrėti susirinko šeimų nariai ir kiti žiūrovai.
„Gyvenimo marionetė“ – štai taip, atrodytų, sudėtingai pavadintas vadovės Jūratės Garnelienės kurtas spektaklis. Įvairių negalių tarytum marionetės supančioti atlikėjai savo vaidmenis suprato ir perteikė mintį, kad jaustis tampomam už virvučių yra sunku, reikia stengtis pačiam daug ko išmokti, mažais žingsneliais tobulėti. Štai Aušra spektaklio kavinėje tvarkosi, kiti iš meniu moka pasirinkti ir užsisakyti, Aurelijus ir pranešėjas, ir gražiai įteikia gėlių, palydi drauges. Šokių scenose dalyvauja visi, išraiškingai skraidina didžiulius popierinius lėktuvėlius tarsi spalvotas svajones. Kartu su vadove Jūrate dainuoja Roberta ir Vaida, kuri atlieka pagrindinį – marionetės – vaidmenį, skamba puiki lietuviška muzika, dainų tekstai papildo atlikėjų pastangas. Ekrane rodomais vaizdais prisimenamas įvairus ir turiningas Dienos užimtumo grupių lankytojų gyvenimas: išvykos, šventės, maudynės baseinuose, daug renginių, meniniai darbeliai, kepiniai, pasirodymai. Mes, žiūrovai, jausmingai plojame suvokdami, kaip nuoširdžiai dirba socialinės bei kitos darbuotojos, kol mažos mūsų didelių vaikų galimybės pavirsta stebuklėliais.
Šventė baigiasi bendromis vaišėmis, padėkos žodžiais, gėlėmis. Ačiū už stiprybę – įteikiami atvirukai su šiais žodžiais šeimos nariams, ačiū už kantrų kasdienį darbą ir sukurtą šventę – sakome ir mes visiems rūpestingiesiems darbuotojams. Bendraudami džiaugiamės „Vilties“ žurnale pasirodžiusiu pasakojimu apie Panevėžyje pradėjusią veikti laikinojo atokvėpio tarnybą, tikimės, kad ateis laikas tam ir Biržuose.

Dienos užimtumo grupės lankytojų šeimų vardu – Dalia Kėželienė
2019 m. gegužės 31 d.

 

Darbinga išvyka į Panevėžio jaunuolių dienos centrą

2019 m. gegužės 2 d. buvome pakviesti į Erasmus+ KA2 fondo lėšomis finansuojamo projekto STELLA sklaidos renginį „Mokausi su STELLA“, kuris vyko G. P.- Bitės viešojoje bibliotekoje, Panevėžyje.
Mus pakvietė Panevėžio jaunuolių dienos centro atstovai. Į renginį vyko dvi socialinės darbuotojos ir šeši centro lankytojai. Tai buvo mūsų pirmoji tokia konferencija, kuomet kartu dalyvavo ir paslaugų gavėjai.
Pirmiausiai maloniai nustebino tai, jog mus pasitiko vienas Jaunuolių dienos centro vaikinukas, parodydamas, kur mums nusirengti ir prisiregistruoti, po to pasiūlė pasivaišinti kava. Kavą ruošė apmokyta PJDC jaunuolių komanda. Direktorė Lina papasakojo, jog šiame projekte dalyvauja partneriai iš 10 šalių ir jis yra vykdomas naujoviškai: projekto įgyvendinimo metu neįgalieji yra darbo komandos nariai. Tikslas – parengti darbo vadovą siekiant suteikti ar praplėsti informaciją ar metodus, pagerinti darbo ar elgsenos su neįgaliaisiais įgūdžius. Įvertinant neįgaliųjų poreikius ir siekiant pagerinti pagrindinius metodus, yra labai svarbus komandinis darbas įtraukiant ir neįgaliuosius į visus įgyvendinimo aspektus.
Mes taip pat turėjome galimybę dalyvauti interaktyviame žaidime „Bankininko paslaptis“ ir įspėti paslaptį, kokiu principu dirbo bankininkai. Socialinė darbuotoja Eglė pristatė, o visi kartu stengėmės aptarti šio projekto vieną iš produktų „Socialinės elgsenos patarėją“.
Paruoštoje knygoje aptarti gero ir blogo elgesio taikymas įvairiose gyvenimiškose situacijose. Pažiūrėjome trumpus video siužetus, kuriuose veikėjai buvo patys paslaugų gavėjai. Tai leido labiau įsigilinti ir suprasti situacijas. Pravartu buvo vaizdžiai pamatyti kaip valdyti pyktį, naudingi patarimai, kaip elgtis tam tikrose situacijose, akcentavo kaip nebijoti išdrįsti paprašyti pagalbos.
Su mumis kartu dalyvavo grupė žmonių iš Italijos ir Airijos, taip pat neįgalieji iš Panevėžio jaunuolių dienos centro ir Vilniaus dienos centro „Šviesa“ jaunuoliai.
Po „darbų“ buvome pavaišinti skaniais pietumis restorane.

Sigita Stapulionytė
Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams
2019 m. gegužės 3 d.

 

Floristikos pamoka Biržų technologijų ir verslo mokymo centre

Biržų technologijos ir verslo mokymo centras 2019 m. balandžio 15 – 19 dienomis organizavo atvirų durų savaitę, kurioje dalyvauti gavome kvietimą ir mes – jaunuolių užimtumo grupių lankytojai.
Balandžio 17 dienos rytą išsiruošėme į BTVMC. Profesinio mokymo centre mus pasitiko į renginį pakvietusi etikos mokytoja Laimutė Šležienė ir nuvedė į biblioteką, kur jaunuolių laukė bibliotekos vadovė ir floristikos mokytoja Audronė Čepienė. Mokytoja maloniai priėmė ir palydėjo prie darbui paruošto stalo. Užimtumo grupių jaunuoliai turėjo galimybe dalyvauti patirties įgūdžių pamokoje ir pasigaminti nuostabius floristinius darbelius. Jaunuoliai labai stropiai ir su didele meile pasigamino kompozicijas artėjančioms Velykoms. Kiekvienas kruopščiai ir atsakingai kaišiojo žoleles, sodino gėlytes, dėliojo kiaušinukus ir patupdė švelnutį viščiuką į krepšelius.
Pasibaigus pamokai mokytoja supažindino su BTVMC veikla, parodė kabinetus, kuriuose mokosi profesijos jaunimas. Apžiūrėjome bufetą, kuriame mokosi būsimi pardavėjai ir barmenai, virtuvę, kurioje mokosi įvairių gaminimo subtilybių būsimi virėjai, mechanines dirbtuves, kur mašinų remonto darbų mokosi būsimi automobilių mechanikai. Renginys baigėsi bendryste prie vaišių stalo. Mus vaišino pačių gamybos kibinais ir sultiniu.
Grįžome pilni įspūdžių ir nešini savo pasigamintais darbeliai. Esame labai dėkingi BTVMC darbuotojams už prasmingą ir geranorišką bendradarbiavimą.
 
Socialinė darbuotoja Rita Kuginienė
2019 m. balandžio 18 d.
 
Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-18